Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý

V plavecké soutěži měst získal Hodonín stříbro

05.10.2018
Plavecká soutěž měst, která přilákala na krytý plavecký bazén širokou veřejnost, již zná své vítěze. V kategorii měst od 20 do 50 tisíc obyvatel obsadil Hodonín krásné druhé místo. Napomohl tomu zejména výkon 514 účastníků, kteří se neváhali poprat se 100 m dlouhou tratí a svým bodovým ziskem tak přispěli k tomuto úspěchu. První příčku obsadil Bohumín, kde si přišlo zaplavat 992 soutěžících.

Nejednalo se přitom o štafetový závod. Trať byla otevřena komukoliv, kdo projevil zájem, a to kdykoliv během dne od 6 do 20 hodin. V dopoledních hodinách využily možnosti především základní školy, ale postupně se přidávali také další zájemci z řad veřejnosti. „Cílem soutěže je samozřejmě dostat do povědomí plavání jako takové. Jde o to, aby si každý vyzkoušel své fyzické možnosti a otestoval si, za jaký čas je schopný vzdálenost 100 metrů uplavat. Samozřejmě nás také těší, že se opakovaně vrací lidé, kteří se zapojili již do předchozích ročníků,“ řekl za hodonínské organizátory Marek Jedlička z oddílu sportovního plavání. Kromě dobrého pocitu ze sportovního výkonu byl odměnou pro každého účastníka také diplom s výsledným zaplavaným časem.

Hodonín získal celkem 7696 bodů. Na vítězný Bohumín s počtem 10 065 bodů to sice nestačilo, přesto je druhé místo velkým úspěchem a ukázkou toho, že plavání zde má svoji tradici.