Středisko OÁZA slaví pětadvacátiny

10.10.2018
Středisko speciálních služeb OÁZA, jejímž posláním a hlavní činností je zlepšování životních podmínek zdravotně handicapovaných osob, si v měsíci říjnu připomíná 25 let od svého založení. Při této příležitosti se v podvečer pátku 5. října setkali její zástupci na hodonínské radnici s představiteli města.

Přibližně čtyři desítky zástupců střediska speciálních služeb OÁZA přijali na radnici místostarostové Vítězslav Krabička a Ladislav Ambrozek. „Za pětadvacet let ušel váš spolek velký kus cesty a ne vždy to bylo jednoduché.  Vaše činnost je velmi záslužná, všichni si jí velice vážíme a město ji podporuje,“ poděkoval přítomným místostarosta Vítězslav Krabička. Za podporu města poděkoval i předseda spolku Josef Černý.

Spolek OÁZA vznikl v říjnu roku 1993. Hlavním posláním sdružení je kromě zlepšování podmínek pro handicapované, seniory, děti i a mládež, také jejich vzdělávání, rehabilitace, pracovní zařazení a volnočasové aktivity včetně kulturního a sportovního vyžití. „Jsme skupina zdravotně handicapovaných osob, jež nechce čekat, až pro nás společnost něco udělá, a chceme sami přispět k řešení problémů handicapovaných osob formou péče mimo státní ústavy…,“ sdělují o sobě na svých webových stránkách. Jako spolek, ale i jeho jednotlivci, jsou velmi akční a činní. Důkazem toho je, že si někteří členové zpříjemnili víkendový pobyt v Hodoníně kromě oslav také účastí na pochodu vinařskými stezkami.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Hodonínska