Psát do Domácích novin může úplně každý

Při premiéře skóroval hokejista Pašek. Hodonínští hráči v odvetě přestříleli Skalici

04.09.2018
Tahle premiéra se náramně povedla. Známý hokejový útočník Dušan Pašek poprvé nastoupil za Drtiče a hned skóroval.

Trojnásobný slovenský šampion se trefil ve 20. minutě po akci Kobylíka s Ringlerem. SHK Hodonín i díky přesnému zásahu bývalého hráče Slovanu Bratislava a Košic zdolali v domácí odvetě Skalici 6:4 a zvýšili si sebevědomí před blížícím se startem druhé ligy.

Začátek pondělního přípravného zápasu ale patřil hostům. Hodonínský odchovanec Dufek sice po přečíslení střílel nepřesně, ale nepokrytý Štumpf zblízka dorazil puk do sítě.

Skalica mohla svůj náskok navýšit, ale chyby v domácí defenzivě nevyužila.

A tak přišel na druhé straně trest. Po promarněné přesilovce udeřil kanonýr Jurča a bylo to 1:1. Celek ze Záhoří si však brzy vedení zpět. Střela Brandrupa přesně zapadla do pravého horního rohu. Brankář Havlík neměl nárok zasáhnout. Na konci první periody přišla chvíle Dušana Pašeka. Zkušený slovenský útočník skóroval po přesné přihrávce Kobylíka a sklidil zasloužené ovace hodonínského publika.

Drtiči dál útočili. Dorážka novice Finsterleho ještě gólem neskončila, ale ve 27. minutě už Jihomoravané vedli. Důrazný Kobylík i přes atak soupeře dostal puk do sítě.
Skaličané ovšem dokázali brzy srovnat. Spolupráci Vaškoviče a Juráka přesně zakončil Kutálek.

Závěr druhé třetiny ale jednoznačně patřil hokejistům Hodonína. Nejprve strhl vedení na stranu SHK Zabloudil, třináct vteřin před koncem prostřední části udeřil Jurča.

Slovácký celek už vedení nepustil. Ex-Drtič Vaškovič sice ve 47. minutě snížil, ale Finesterle svým premiérovým gólem za Drtiče upravil v poslední minutě na konečných 6:4.

Hodonínští hokejisté si tak připsali cenný skalp účastníka první slovenské ligy. V pátek v dalším přípravném zápase na Zimním stadionu Václava Nedomanského vyzvou Gladiátory z Trnavy.

Přípravný hokej – SHK Hodonín – HK Skalica 6:4 (2:2, 3:1, 1:1) Branky a nahrávky: 15. Jurča (Zabloudil), 20. Pašek (Kobylík, Ringler), 27. Kobylík (Matějka), 33. Zabloudil (Jurča), 40. Jurča (Finsterle), 60. Finsterle (Jurča) – 4. Štumpf (Dufek), 18. Brandrup (Vaškovič), 32. Kutálek (Vaškovič, Jurák), 47. Vaškovič (Jurák)

Zápas pohledem trenéra …

Pašek byl výborný. Dveře má u nás otevřené, říká Dornič

„Byl to oboustranně výborný zápas. Obě mužstva hrála na vítězství, diváci viděli ofenzivně laděný hokej. Stejně jako ve Skalici jsme si znovu vytvořili spoustu šancí, tentokrát jsme ale některé dokázali proměnit. Klukům ve druhé třetině narostlo sebevědomí a zápas dotáli do vítězného konce.

Pochválit za výkon musím celý tým. Výborně zachytal brankář Havlík, který nás několikrát podržel. Výborně ale zahráli i další kluci.

Vyzdvihnout musím Dušan Pašeka, který ukázal, že pokud bude zdraví, bude nesmírně platným hráčem. U nás má dveře otevřené.

Líbili se ale i noví hráči. Lukáš Finsterle a Milan Švarc ukázali, že mohou být platnými posilami. Oba mají zkušenosti z první ligy. Věřím, že do mužstva bez problémů zapadnout a pomohou nám.“