Hodonínský zimák získal novou rolbu

08.11.2018
Zbrusu nová rolba již od konce října brázdí ledovou plochu zimního stadionu. Poté, co po 12 letech dosloužil starý stroj na úpravu ledu, přistoupila TEZA k jeho obměně. Nejen návštěvníci, ale především hráči ledního hokeje, nájemci ledu i bruslící veřejnost se tak mohou těšit z moderního stroje, který je vybaven nejnovějšími technologickými prvky.

„Životnost rolby je deset let, přičemž vždy po pěti letech je nutná výměna baterie. Tato už dva roky přesluhovala a také náklady na opravy se postupně navyšovaly.“ řekl vedoucí zimního stadionu Jan Prčík. Pro TEZU tak přestávalo být ekonomicky výhodné starou rolbu udržovat. Nyní proto bude nabídnuta k odkoupení případným zájemcům.

Nový stroj kanadského výrobce OLYMPIA Icebear Electric s rokem výroby 2018  je stejně jako ten předchozí na elektrický pohon. Má dvě nádrže na vodu, mycí a zalévací a také sněhový zásobník s kapacitou 3 m3. Na elektrický pohon jsou také šnekové dopravníky sněhu. Šířka hoblovacího nože je 2140 mm a kromě výsuvného omítacího kartáče rolba disponuje i ořezávačem okrajů mantinelů ledové plochy a pneumatikami s protiskluzovými hroty. Cena rolby dosáhla částky 4.235.000,-Kč včetně DPH a jejím dodavatelem byla společnost Mátl – Bula.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Hodonínska