Hodonínská radnice ocenila skromného zachránce

12.12.2018
Jsou zprávy, které potěší každého a přitom se o nich moc neví. Takovou informaci obdrželi nedávno v Hodoníně e-mailem s poděkováním Ladislavu Opluštilovi, hodonínskému občanu a členu místní jednotky sboru dobrovolných hasičů, za zdravotnickou pomoc a záchranu života zraněnému cyklistovi. Jeho čin ocenil starosta města Libor Střecha při osobním setkání na radnici 10. prosince.

Na začátku byl e-mail s poděkováním, který přišel v listopadu na e-mailovou adresu města:

„Dobrý den, rádi bychom poděkovali vašemu městskému hasiči, konkrétně panu Ladislavu Opluštilovi, který dne 21. 9. 2018 zachránil život mému muži při pádu z kola při naší cyklotúře v odlehlé části Dubňan. Můj muž skončil v bezvědomí na zemi v louži krve. Nejenže se zachoval velmi profesionálně, ale zvládal poskytnout i mně psychologickou podporu a byl tak laskav, že mne vlastním vozem zavezl do nemocnice, kde mi vše podrobně vysvětlil, co a jak. Pocházíme až z Karlových Varů, takže Morava je nám v celku neznámý kraj. Trvalo by mi dlouho manžela najít a nebýt ho, nevím, jak by vše nakonec dopadlo. Je to muž se srdcem na správném místě a patří mu obrovské poděkování z naší strany“, děkuje v e-mailu za manželskou dvojici manželka - pisatelka.

Hodonínští pátrali po tom, kdo je oním zachráncem, který rychle a nezištně poskytl zraněnému i jeho manželce pomoc. „Je to skvělý kamarád i hasič,“odpověděl velitel hodonínské jednotky dobrovolných hasičů Jiří Dostál. „V jednotce slouží přes čtyři roky a je naší velkou podporou nejen při výcviku, ale také u zásahů. V současné době je velitelem družstva a zdravotníkem jednotky, jeden čas dokonce sloužil jako řidič záchranné služby. Jeho činu i přítomnosti v naší jednotce si velice vážíme,“ doplnil velitel jednotky.

"Pro mne to byla občanská povinnost, poskytl jsem mu první pomoc a jsem rád, že to dopadlo dobře," uvedl skromně zachránce. Přitom v poslední době poskytl podobnou pomoc ještě dvakrát. Při cestě do Brna pomohl řidiči automobilu, který právě boural, a v Hodoníně pomohl cyklistce po pádu z kola.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Hodonínska